Türkçe

TRİFAZE TRANSFORMATÖRLER

Emniyet-izolasyon tipi ve oto tipi olarak ürettiğimiz kuru tip trifaze transformatörler, galvanik izolasyona veya gerilim dönüşümüne ihtiyaç duyulan her türlü üç fazlı sistemlerde kullanılmaktadır.
 
- Nominal güç,
- İzolasyon tipi - oto tipi,
- Giriş - çıkış voltaj ve akım değerleri,
- Giriş - çıkış voltaj kademeleri,
- Giriş - çıkış sargı bağlantı tipleri ( üçgen-yıldız - zigzag ),
- Galvanik izolasyon,
- Giriş - çıkış uç bağlantı malzemeleri,
- İzolasyon sınıfı,
- Metal kabin ve havalandırma tipi,
- Montaj tipi ( yatay - dikey ).
 
 Ürünlerde herhangi bir hata yapılmaması amacıyla trifaze transformatörlerin yukarıda yazılmış olan teknik özellikleri müşteri firma ile karşılıklı görüşülerek belirlenmektedir. Tüm detaylar belirlendikten sonra bir adet örnek transformatör üretilip rutin test
raporları ile birlikte müşteri firmaya teslim edilir. Tüm kontroller yapıldıktan sonra son onay ile birlikte üretim tamamlanarak ürünler teslim edilir.
 
 GÜVEN-İŞ 1250 kVA güç değerine kadar kuru tip AG trifaze transformatör üretebilmektedir. İhtiyaca göre kabinli olarak da üretilen transformatörlerin , giriş - çıkış bağlantıları ray klemens, cihaz klemensi, skp pabuç, kablo veya bakır bara ile yapılabilir.
 İnsan hayatını sonlandırabilecek çarpılma riskinin yüksek olduğu sistemlerde ve şebeke geriliminin bozunuma uğramış olduğu tesislerde izolasyon tipi trifaze transformatörler tercih edilmelidir. Ancak tesisinizdeki şebeke gerilimi düzgün ve sisteminizde çarpılma riski çok az ise maliyeti düşürmek amacıyla oto tipi trifaze transformatörleri tercih edebilirsiniz